رزرو نوبت آنلاین سریع فقط در چند دقیقه
[bookme category_id="2" service_id="3" hide="categories,services,staff_members"]
مطالب اخیر
مطلبی برای نمایش پیدا نشد

درمان پلاک پیرونی ( کجی آلت تناسلی ) در مشهد​

عکس پلاک پیرونی - کلینیک نویان - مشهد

درمان پلاک پیرونی در مشهد – 05137607488 

گاها مردان متوجه نوعی سفتی غیر متعارف و یا کجی در آلت تناسلی خود می شوند و ممکن است دچار اضطراب و نگرانی در آن ها شود، این علائم یک نوع بیماری به نام پلاک پیرونی در یا همان کجی آلت تناسلی است که به علت ضربه، ضعف سیستم ایمنی، سیگار کشیدن و دیابت می باشد. این یک بیماری نگران کننده نیست و مراجعه به موقع به متخصص می‌توان از اثرات ناخوشایند آن جلوگیری کرد. به خصوص که امروزه با استفاده از درمان جدید توسط شاک ویو این درمان راحت تر نیز شده است. برای آگاهی کامل تر نسبت به این بیماری بهتر است با حوصله و دقت کامل مقاله زیر را مطالعه نمایید.

پلاک پیرونی یا کجی آلت تناسلی در مردان چیست و چگونه درمان می شود؟

پلاک پیرونی یا کجی آلت تناسلی در مردان، یک نوع بیماری و عارضه اکتسابی بوده که به موجب آن آلت تناسلی مردان دچار کجی و انحراف، احساس درد در هنگام نعوظ و کوتاهی می شود. کجی آلت به صورت سفت شدگی موضعی و تشکیل بافت فیبروز در زیر پوست آلت (تونیکا آلبوژینه) نمایان شده و باعث کجی آلت و بعضاً درد و ضعف جنسی می گردد.

پلاک پیرونی دارای نوع خفیف و شدید بوده که درصد کمی از مردان به این نوع بیماری دچار می‌شوند و کاملاً بی‌خطر بوده و گزارشی مبنی به توسعه و پیشرفت این بیماری که منجر به سرطان شود، ارائه نشده است و می‌توان با قاطعیت بیان داشت که این بیماری برای سلامتی جسمی ضرری ندارد و بیماری مسری نیست و فقط از لحاظ روانی برای مردان می‌تواند تأثیر داشته و باعث افسردگی در آن ها شود. البته این نکته هم می بایست مورد توجه قرار بگیرد که اندازه آلت‌ها با هم متفاوت است لذا نباید یک نعوظ کج باعث نگرانی و استرس شود ولی به هرحال مراجعه به یک مرکز فیزیوتراپی در مشهد می تواند کمک خوبی به شما حتی در حد مشاوره ارائه نماید.

بیماری پلاک پیرونی به دلیل کجی و انحراف و درد و اختلال نعوظ می تواند باعث شود که مردان نتوانند رابطه جنسی مناسبی داشته باشند. درصد بسیار اندکی از مردان بدون مراجعه به پزشک متخصص و به صورت خود به خود درمان می شوند و درصد قابل توجهی از مبتلایان می بایست برای درمان خود اقدام نمایند، چرا که امکان پایدار شدن کجی آلت و وخیم تر شدن نیز وجود دارد.

علائم پلاک پیرونی آلت تناسلی چیست؟ چه موقع باید به پزشک مراجعه کرد؟

همان طور که بیان شد کجی آلت تناسلی یا همان پلاک پیرونی در مردان، یک بیماری غیر سرطانی بوده که اگر درمان نشود امکان دارد باعث اختلال مقاربتی و روانی در مردان شود. معمولاً سن شایعی که مردان به واسطه این بیماری به پزشک متخصص مراجعه می نمایند بین 40 الی 70 سال بوده و بیشتر در افراد دچار بیماری قند (دیابت) مشاهده می شود. علائم این بیماری می‌تواند ناگهانی یا به صورت تدریجی ظاهر گردد. شایع ترین علائم د ر زیر بیان شده اند.

بافت ها و توده های سفت (بافت اسکار)

احساس وجود توده و یا توده های سفت زیر پوست آلت که به آن پلاک یا بافت اسکار نیز میگویند یکی از علائم شایع در شناسایی این بیماری است که هر چه تعداد این توده ها بیشتر باشد بیانگر شدت بیماری است

کجی و خمیدگی آلت تناسلی

یکی دیگر از علائم شایع این بیماری که از روی نام دیگر این بیماری هم قابل برداشت است کجی یا خمیدگی آلت تناسلی است. به واسطه تشکیل توده های بافت اسکار یا همان پلاک، آلت به سمت پایین و یا طرفین منحرف می شود.

نمایی از کجی آلت تناسلی - پلاک پیرونی در مشهد

مشکل نعوظ یا ناتوانی جنسی

از اولین علائمی که شاید مردان با آن مواجه شوند، اختلال و حفظ نعوظ و یا عدم توانایی سفت نگه داشتن آلت (ارکشن) است.

کوتاه شدن آلت تناسلی مردان

اصلاح کوتاه تر شدن آلت تناسلی بر اثر این بیماری بیانگر این است که آلت تناسلی جمع تر می‌شود. این نیز یکی دیگر از علائم پلاک پیرونی می باشد

درد در نعوظ و یا لمس

از علائم دیگر که به مرور زمان امکان دارد بهبود یابد درد در حالت نعوظ یا غیر نعوظ است. این درد معمولاً بعد یک الی دو سال از بین می‌رود ولی کجی آلت و توده بافت اسکار به حالت خود باقی می ماند و باری درمان باید به متخصص مراجعه نمود.

اثرات ناشی از پلاک پیرونی+ درمان پلاک پیرونی در مشهد

دیگر ناهنجاری آلت تناسلی

تغییر شکل موضعی یکی دیگر از علائم کمتر مشاهده شده در بیماری پلاک پیرونی است. در یک آلت نعوظ یافته دارای این بیماری امکان مشاهده تورفتگی، باریک شدگی مشابه یک ساعت شنی با نوارهای باریک در اطراف بدنه آلت نیز وجود دارد که دیگر علامت این بیماری است.

درمان این بیماری وقتی برای مردان دارای اهمیت و الزامی خواهد بود که موجب بر هم زدن تعادل زندگی شود. یکی از این موارد بر هم خوردن و مانع شدن از مقاربت جنسی موفق است. درمان کجی آلت تناسلی یا پلاک پیرونی در مشهد توسط کادر حرفه ای و مجرب کلینیک فیزیوتراپی نویان واقع در بلوار سجاد صورت می پذیرد برای مشاوره و ارتباط با کلینیک می‌تواند از شماره 05137607488 استفاده کرده و روی آن کلیک نمایید.

دلایل به وجود آمدن عارضه پلاک پیرونی در مردان چیست؟ علت پلاک پیرونی؟

دلایل متعدی باعث به وجود آمدن این اختلال جسمی در آلت تناسلی مردان می شود.

تحت فشار قرار گرفتن و ضربه

از دلایل مهم که باعث به وجود آمدن این بیماری می‌شود، وارد شدن ضربه و شکستگی آلت تناسلی میباشد. ضربه باعث به وجود آمدن التهاب در تونیکا آلبوژنیه یا همان لایه پوشاننده آلت شده و به دلیل نقص و ضعف خون‌رسانی در این ناحیه، بافت اسکار یا پلاک به وجود می آید.

ضعف سیستم ایمنی و دیابت

وجود بیماری دیابت خود یکی از دلایل ضعف سیستم ایمنی بدن است. طبق بررسی ها و تحقیقات انجام شده یکی دیگر از عوامل ایجاد پلاک پیرونی، ضعف سیستم ایمنی بوده است.

سن بالا

مصرف سیگار

 مراحل بیماری پلاک پیرونی (کجی آلت)

بیماری کجی آلت تناسلی به دو نوع حاد و مزمن دسته بندی می شود. در هر دو حالت امکان وجود اختلالات بیان شده در بالا وجود دارد.

مرحله حاد

نوع ابتدایی یا مرحله حاد این بیماری یک دوره 5 الی 7 ماهه را شامل می شود و به ندرت پیش آمده که طول دوره تا 5/1 سال هم کشیده شود. در این مرحله، توده ها و پلاک ها تشکیل شده، عارضه خمیدگی نمایان شده و بدتر می شود و در حالت سفتی، آلت دچار درد می گردد.

مرحله مزمن

حالت و مرحله مزمن زمانی است که دیگر پلاک ها رشد نمی‌کنند و آلت تناسلی دیگر خم نمیشود. اگر در مرحله حاد درد نیز وجود داشته باشد اغلب در حالت مزمن رفع خواهد شد.

بهترین روش درمان پلاک پیرونی چیست و چه اقداماتی باید انجام داد؟

از هر 100 نفر مبتلا تقریباً 13 نفر بدون درمان بهبود پیدا می کنند. ولی راه های درمانی بسیاری برای بیماری پلاک پیرونی توصیه شده است که در زیر بیان شده اند.

 • درمان پلاک پیرونی با شاک ویو

 • داروهای خوراکی
 • ویتامین E خوراکی
 • آمینو بنزوات پتاسیم
 • تاموکسیفن
 • کلشی سین
 • کارنیتین
 • تزریقات آلت تناسلی
 • تزریقات وراپامیل
 • تزریق کلاژناز
 • جراحی

درمان پلاک پیرونی با دستگاه شاک ویو در مشهد(به زودی تکمیل می‌شود)

آیا شاک ویو تراپی در درمان پلاک پیرونی موثر است؟(به زودی تکمیل می‌شود)

بهترین مرکز و متخصص درمانی برای پلاک پیرونی در مشهد کجاست؟

بیماری پیرونی می تواند تأثیر مستقیمی بر سطح و کیفیت رابطه جنسی و زندگی افراد بگذارد. طبق بررسی ها تقریباً 75 درصد مبتلایان به این بیماری از استرس و افسردگی رنج می برند. یکی از مهم ترین عوامل این مشکلات خجالت مردان برای مراجعه و درمان می باشد. یکی از مراکز متخصص و حرفه ای در حوزه مشاوره و درمان پلاک پیرونی در مشهد، کلینیک تخصصی فیزیوتراپی نویان می باشد. برای ارتباط با مشاورین این مجموعه می توانید با شماره تماس 05137607488 ارتباط برقرار نمایید.

کلینیک نویان به عنوان یک فیزیوتراپی پیشتاز در استفاده از تجهیزات مدرن و پیشرفته، در درمان بیماری‌های آرتروز زانو در مشهد و خار پاشنه در مشهد نیز فعالیت تخصصی دارد.

خمیدگی آلت تناسلی که در اثر بیماری پیرونی اتفاق می افتد ممکن است در تعدادی از افراد در حالت نعوظ یا حالت عادی کمی درد را به همراه داشته باشد. گاهی این خمیدگی در رابطه جنسی با همسر باعث درد در طرف مقابل شده و ممکن است لذت رابطه جنسی را تحت تاثیر قرار دهد.

(12) دیدگاه

 1. معین
  29 اردیبهشت 1401

  ممنون بابت مطالب مفیدتون. من یک سواال داشتم. برای معاینه و بررسی بیماری و تشخیص پلاک پیرونی در مشهد باید به کجا مراجعه کرد؟

  پاسخ
  • کلینیک فیزیوتراپی نویان
   30 اردیبهشت 1401

   سلام دوست عزیز. شما میتونید با شماره تلفن 05137607488تماس بگیرید

   پاسخ
 2. تنها
  1 خرداد 1401

  آیا درمان پلاک پیرونی به روش شاک ویو تراپی، درمانی موقتی است؟ با دائمی؟

  پاسخ
  • دکتر زهی
   1 خرداد 1401

   خیر. امواج شاک ویو با افزایش واسکولاریتی نواحی اطراف پلاک و همچنین تخریب مستقیم پلاک باعث ایجاد یک واکنش التهابی و در نهایت باعث برداشته شدن آن توسط ماکروفاژ ها میشود. در نتیجه این نوع درمان دائمی میباشد

   پاسخ
 3. علی
  17 مرداد 1401

  سلام آیا شاک ویو درد زیادی داره؟ و اینکه معمولاً در چند جلسه درمان کامل میشه؟ آیا اختلال نعوظ هم برطرف می شود؟

  پاسخ
  • کلینیک فیزیوتراپی نویان
   17 مرداد 1401

   سلام دوست عزیز. برای پاسخ دقیق بهتره با شماره تماس کلینیک نویان تماس بگیرید تا کارشناسان دقیق تر خدمت شما پاسخ دهند ، چون تعداد جلسات به نوع بیماری و وضعیت آن بستگی دارد و معمولا شاک ویو در ابتدا درد دارد ولی به مرور کاهش میابد که این نیز باز به سطح بیماری بستگی دارد

   پاسخ
 4. رامین
  14 مهر 1401

  چند درصد احتمال بهبود در روش شاک ویو وجود دارد. برخی پزشکان می گویند تاثیر چندانی ندارد

  پاسخ
  • کلینیک فیزیوتراپی نویان
   19 آبان 1401

   برای تخمین دقیق درمان بهتر است به صورت حضوری به مجموعه مراجعه کنید

   پاسخ
 5. حسن پاکروان
  21 آبان 1401

  پیرونی دارم که به شدت باعث نارضایتی دو طرف شده نعوذ خوب فقط کج و کوتاه شده . من شنیدم تهران داره ولی خدا رو شکر مشهدم اومده
  چه جلسه هر جلسه چقدر خرجشه وآیا انیدوتر کننده است

  پاسخ
  • کلینیک فیزیوتراپی نویان
   22 آبان 1401

   سلام لطفا با تلفن داخلی کلینیک تماس بگیرید تا وقت مشاوره تنظیم گردد.

   پاسخ
 6. شهبازی
  11 اردیبهشت 1402

  با سلام و خسته نباشید، دچار بیماری پیرونی بوده و به دنبال درمان هستم. به آدرس کلینیک واقع در بهارستان یک مراجعه کردم که متاسفانه چنین کلینیکی به این آدرس و جود نداشت و به شماره 37607488 هم که تماس گرفتم، اعلام شد این خط نلفن قطع می باشد؛ و به این ترتیب همه ی تلاشهایم بی نتیجه بود. درخواست میکنم آدرس و تلفن کلینیک را تصحیح بفرمایید و راهنمایی کنید برای درمان با شاک ویو چه باید بکنم. شهبازی

  پاسخ
  • mazloomi
   29 اردیبهشت 1402

   با سلام و عرض ادب، بابت این مورد عذرخواهی میکنیم، کلینیک برای مدتی تعطیل می باشد و بعد از راه اندازی مجدد حتما اطلاع رسانی خواهد شد

   پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *